KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292124
nr 1629 2124
Dagny Schönberg
(1908-1997), Sverige
Oljemålning, Dagny Schönberg (1908-1997), Landskap. Signerad, daterad -75. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 44x51 cm
Dagny Schönberg, född 1908, död 1997 i Linköping, svensk målare.
måndag 17 juni 2024
kl 19:20:23
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Dagny Schönberg
Läs mer om Dagny Schönberg